חוות רגעים מציע מגוון מסלולים לבחירה, נופים עוצרי נשימה עם מגוון יעדים באזור כגון חירבת אום אום שקף ותל עייטון התנ"כית הטיולים מיועדים לכול ויותאמו לבקשת המטיילים. יום כיף לכל המשפחה , טיול רומנטי לזוג או ימי גיבוש לעמיתים בעבודה.

מסלול הכפר העתיק
זמן המסלול: 3 שעות

נרכב מהחווה אל השדות הדרומיים של שקף נחצה את נחל אדוריים, נעבור למרגלות תל עייטון הקדומה ונטפס אל אום שקף ,כפר עתיק שנינטש לפני כ-200 שנה בכפר למעלה מ30 בתים עומדים ולפי הערכות כ100 מערות.נעצור לארוחת שטח ונסתובב במקום המקום לא ידוע לרבים והינו מצית את הדימיון.

טיולי רכיבה באיזור שקף

אום שקף
חירבת אום א-שקף היא עיר תת-קרקעית קדומה מהתקופה הביזנטית בשיפוליו הדרומיים של הר חברון,בגובה 342 מטר מעל פני הים. שוכנת כ-3 ק"מ מדרום ליישוב שקף שבמזרח לכיש .לא ברור מדוע ומתי ננטש המקום.

גיל ההריסות מעיד על נטישה של מבנים עתיקים כנראה בני 2000 שנה. במקום נשתמרו שרידי מבנים גדולים, בנויים מאבן מסותתת, חלקם מעל הקרקע, אך רובם נמצאים מתחתיה, והם יוצרים עיר גדולה. ‬במקום מערות מסתור רבות, כמו גם הרבה בורות מים. חלק מהמערות טבעיות, אחרות הושלמו על ידי תושבי האזור בתקופות שונות.

חלק מהמערות שימשו כמערות מילוט עוד בתקופה הרומית. אלו נחצבו בכוונה לעכב את הרומאים על ציודם המסורבל ולכן לחלקן פיתולים של 90 מעלות וכן יציאות סודיות. חלק מן המערות שימשו לאחסון מוצרי מזון בקירור טבעי. חלק נוסף של המערות שימש למגורים ובהן ניתן לראות חלוקה לחדרים גדולים, משקופים חצובים באבן עם פיתוחים, ובחלק מהמבנים נשאר הגג שלם. השרידים העליונים הגלויים לעין הם כנראה מתקופה מאוחרת יותר. כנראה מכפר מוסלמי בן כ-200 שנה, כפר זה הוקם על ידי חקלאים שנהגו לרדת מהרי חברון לטפל בשדות. במשך השנים נשארו חקלאים אלה במקום והקימו את היישוב.l.
 
חיים בן סעדון: 050-3805199  |  חוות סוסים במושב שקף
Facebook